Keel Sulge

Klõpsake keele muutmiseks

Võidusõit

Täiskäigul edasi

Võidusõit on osa kõigist Hondadest. See, mida ringrajal õpime, on integreeritud teie autosse.

Võidusõit toob arengu. Meie sihiks ei ole ainult võit – me võistleme, et saada paremaks, isegi kui kaotame.

Scroll

Vormel 1

1964. a üllatasime maailma oma esimese F1 võistlusautoga. 1965. a näitasime oma võitjaloomust.

Meie esimene Vormel 1 võit

RA 272 Vormel 1 mootori aluseks oli meie võistlusmootorrataste tehnoloogia.

See oli 1,5-liitrine V12 mootor – kaksteist 125cc TT mootorit paigaldati V-kujuliselt! Paigutasime mootori korpusesse pikuti, mis oli samuti uudne lähenemine. Oma teisel võistlusaastal 24. augustil 1965. a võitsime Mehhiko Grand Prix. RA 272 rooli taga istus Richie Ginther. Kas meie uus täiustatud mootor ja korpus said finišijoonel määravaks? Kindlasti said. Saime oma esimese Vormel 1 võidu

Meie Vormel 1 võiduvalem

1989. a võitis Ayrton Senna maailmameistri tiitli ja Alain Prost saavutas teise koha – Honda kaksikvõit! See oli esimene hooaeg pärast uute mootorimääruste väljaandmist. Turbomootorite asemele tulid ülelaadeta mootorid. McLaren-Honda kogus sellel hooajal 11 võitu järjest. Sellest piisas, et võita ka konstruktorite karikas.

Võidusõidutehnoloogia jõuab tänavatele

Peale selle, et Ayrton Senna valitses McLaren-Hondaga F1 poodiumi, lõi ta kaasa ka F1-st inspireeritud Honda NSX-i katsenäidise väljatöötamises.

Type R

Kuumim luukpära teab, mida ringrajal teha.

Type R ulatub tagasi RA 272 Vormel 1 auto juurde, mis oli esimene Grand Prix võitnud Honda. Seda valget suurepärast autot võib teatud viisil kohata kõigis Type R mudelites, mille oleme valmistanud. "R" tähistab võidusõitu ning see märk paigaldati esimest korda 1992. aastal Honda NSX Type R-ile . Nüüdseks on seda ka teistel mudelitel näha. Iga uue mudeli tulek on sündmus. Uusim mudel, millel on õigus seda märki kanda, on 2015. a tänavatele ilmunud Civic Type R.

Kuulus punane embleem on meie võidusõidu sümboliks.

Honda teine pool: Civic Type R.

Võidusõit tänapäeval

Oleme alati võidu sõitnud ja sõidame ka edaspidi.

Honda on praegu üks WTCC (ringrajaautode maailmameistrivõistlused) edukamaid tiime ning 2015. aastast võib meid jälle ka F1 stardijoonel näha. Kõik võistlused tähendavad meie jaoks võitu (isegi kui me finišijoont esimesena ei ületa), sest õpime jälle midagi uut. Ja õpitut rakendame autode puhul, millega teie sõidate.